Звіти організаціїРІЧНИЙ ЗВІТ
Громадську організацію «Експертно-аналітична агенція «Група 2 травня» було засновано членами «Групи 2 травня». Засновники та члени правління організації: Герасимова Тетяна Геннадіївна (голова правління), Балінський Владислав Мирославович, Дібров Сергій Миколайович, Мукан Юрій Вікторович, Підпала Світлана Миколаївна, Саркісян Володимир Зорабедович, Сердюк Владислав Михайлович.
Зареєстрована 06 листопада 2015 г.
ГО «Експертно-аналітична агенція «Група 2 травня» презентує діяльність організації за 2016 - 2017 рік. У річному звіті міститься інформація про основні напрямки діяльності, виконані проекти, склад організації та інформацію про джерела фінансування та видатки організації. Організація у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про громадські об’єднання», актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

1. Мета та завдання організації
Основна мета організації -  здійснення діяльності, спрямованої на задоволення та захист законних соціальних, економічних, творчих, духовних, спортивних, національно-культурних та інших інтересів громадян.
Основними завданнями організації є:
Сприяння в реалізації захисту законних прав і інтересів громадян.
Представництво і захист законних прав і інтересів своїх членів у державних органах, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях незалежно від форми власності та в інших громадських органах.
Надання моральної підтримки членам організації.
Сприяння журналістської діяльності та журналістським розслідуванням.
Здійснення допомоги у моніторингу суспільно-політичної, економічної, криміногенної ситуації, стану справ людини в м. Одесі та Одеської області.
Замовлення соціологічних опитувань громадян.
Проведення семінарів та конференцій з метою досягнення своєї статутної мети.
Сприяння видавничої та інформаційній діяльності.
Надання допомоги у волонтерській діяльності.
Надання допомоги органам внутрішніх справ, органам прокуратури, МНС та СБУ у забезпеченні громадського порядку і громадської безпеки, запобігання кримінальним та адміністративним правопорушенням.
Сприяння органам внутрішніх справ, органам прокуратури, МНС та СБУ у виявленні кримінальних правопорушень, розшуку осіб, які їх вчинили, захисті інтересів держави, організацій, установ, підприємств, громадян від злочинних посягань.
Замовлення різноманітних видів експертиз з метою досягнення своєї статутної мети.
Заснування засобів масової інформації з метою досягнення своєї статутної мети.
Відстоювання законних інтересів громадян засобами, передбаченими чинним законодавством України.

3. Організаційна структура: Загальні Збори Членів Організації, Правління.

4. Основні проекти, виконані за звітний період 2016 -2017 рр.

Проект «Адаптація документального фільму «2 травня. Без міфів» для європейської аудиторії»
Проект профінансований з боку Open Society Foundations  та Міжнародного фонду "Відродження".
Термін виконання проекту: 28.03.2016 р. – 05.12.2016 р.
Бюджет проекту - 636640,00 грн.
В 2015 р. за матеріалами журналістського розслідування «Групи 2 травня» було створено фільм "2 травня. Без міфів".  
Фільм був створений на волонтерських засадах, частково профінансовані технічні витрати за рахунок благодійних внесків. Фільм заснований на фактах, встановлених в ході незалежного журналістського розслідування, що його провели члени "Групи 2 травня", і повністю спростовує пропагандистській стереотип під назвою "Одеська Хатинь". Цей фільм був орієнтований тільки на одеську та українську аудиторію. Але впродовж 2014-2015 рр. російська пропаганда цілеспрямовано та агресивно формувала негативну репутацію України серед громадян Західної Європи, і вагомою складовою цієї інформаційної війни були трагічні події 2 травня 2014 року в Одесі. За допомогою штучно створеної, брехливою версії одеської трагедії "Одеська Хатинь" (для європейської аудиторії - "Odessa massacre neonazism") створювався образ України як фашистської держави.
Тому виникла потреба в адаптації фільму саме для європейської аудиторії. Мета проекту «Адаптація документального фільму «2 травня. Без міфів» для європейської аудиторії» - сприяти формуванню позитивної репутації України серед громадян країн Західної Європи шляхом надання якісної, правдивої інформації про масові заворушення 2 травня 2014  в Одесі. Таким джерелом правдивої інформації про одеську трагедію став фільм «Одеська трагедія: кривавий слід «руської весни»  – «Odessa tragedy: bloody trail of «russian spring», перекладений на шість європейських мов.
Партнери проекту: TTB Studio; Медіа центр «Розмай».
Обов‘язки розподілялись таким чином: зйомки додаткових епізодів фільму, монтаж фільму та рекламного ролика - TTB Studio; переклад та озвучання (титрування) фільму – Медіа центр  «Розмай». ГО «Експертно-аналітична агенція «Група 2 травня» - загальна координація дій, організація процесу.
Автор фільму - Елізавета Татарінова. Оператори - Віктор Левчук, Олексій Дідік.
Прем'єра фільму відбулася 10 грудня 2016 р.  2 травня 2017 р., в третю річницю Одеської трагедії, фільм з англійськими субтитрами був показаний на каналі UA: Суспільне зарубіжним глядачам.
Одеські телеглядачі побачили фільм раніше: 17 листопада відбулася прем'єра на Першому місцевому каналі ТВ м. Одеси, двічі фільм показали на інтернет-каналі Думська ТВ. Обидва телеканали запросили творців фільму після прем'єри в студію для його обговорення.
Фільм перекладений шістьма європейськими мовами: англійська, грецька, італійська, іспанська, німецька, французька. Для просування фільму був оформлений спеціальній канал в youtube - 2nd of May Group Media. https://www.youtube.com/channel/UCh7X6rKGLOSvCaAt_Fg03EQ?disable_polymer=true
На цьому каналі створений плейлист фільму, в якому –  відео: 6 фільмів шістьма європейськими мовами,  промо-ролик з англійськими субтитрами, а також шість коротких роликів із закликом перейти на URL фільму. Акаунт пов'язаний з рекламним сервісом Google AdWords для платного просування роликів та фільмів, де створено 10 рекламних кампаній. Просування фільма тривало три місяці.   
Фільм англійською мовою можна побачити тут
німецькою
італійською
 французькою
грецькою
іспанською
 російською
українською
Сторінка в facebook з усіма промо компаніями
Промо-ролик з англійськими субтитрами в youtube
Ролик наявний в youtube за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=pww9wGaGx-o
Ролик з анонсом фільму в facebook https://www.facebook.com/forestgump75/posts/1229416780453154?pnref=story
Інформацію про прем'єру фільму з демонстрацією рекламного ролика, про сторінку Odessa tragedy і канал ютуб 2nd may group media було запущено з багатьох сторінок фейсбук. Про майбутню прем'єру фільму ми повідомили також на прес-конференції  "Групи 2 травня", присвяченій виходу книги з матеріалами розслідування. 
Завдяки створенню та перекладу фільму "Одеська трагедія: кривавий слід "руської весни" на 6 європейських мов нам вдалося прорвати щільну завісу брехні і маніпуляцій навколо страшних подій 2 травня в Одесі. Фільм, заснований на фактах, - це кращий метод контрпропаганди.
Потрібно визнати, що ми недооцінювали вплив російської пропаганди на уми «середньостатистичного європейця». А саме такий аудиторії ми хотіли розповісти правду про події  2 травня 2014 року в Одесі (цільова аудиторія проекту - жителі країн Західної Європи, в першу чергу - Німеччини, Греції, Італії, Іспанії та Франції, віком від 25 до 55 років, що використовують у повсякденному спілкуванні соціальну мережу Facebook). Перші ж пости про фільм в Facebook викликали буквально шквал коментарів німців та італійців про те, що «українці - фашисти, спалили невинних людей в Будинку профспілок». Ці звинувачення дослівно повторюють наративи російської пропаганди про 2 травня в Одесі. Також лунають підозри  в заангажованості в зв'язку з тим, що зйомки фільму були профінансовані  Open Society Foundations та Міжнародним фондом «Відродження».
Один з очікуваних результатів проекту був такий: щонайменше 5000 жителів країн Західної Європи щотижня протягом мінімум півроку (тобто загалом 120 000) зможуть отримувати правдиву інформацію щодо подій 2 травня 2014 року в Одесі як англійською, так і рідними мовами. Тільки за перший місяць рекламної кампанії в facebook (16.11.2016 – 17.12.2016 р.) охоплення аудиторії склало 73980 показів. Перше промо англійською мовою з таргетуванням по всім 6 країнам охопило аудиторію в 4800 чоловік. Але потім воно було відхилено адміністрацією facebook, ймовірно, за скаргою. Наступне промо англійською мовою з таргетуванням по всім 6 країнам Європи охопило вже аудиторію в 15250 користувачів facebook.
В youtube кількість переглядів склало: фільм англійською мовою - 17454, німецькою - 4277, французькою - 4 040, італійською - 3033, іспанською - 4193, грецькою - 3948. В Google AdWords створені 10 рекламних кампаній, які ми продовжуємо запускати в залежності від необхідності для досягнення основної мети проекту.
Ми досягли інших цілей проекту, а саме:
- матеріали громадського розслідування резонансної події 2014 року в Україні і Європі – трагедії 2 травня – безперешкодно доступні для жителів країн Західної Європи;
- жителям країн Західної Європи надано правдиву інформацію про масові заворушення в Одесі 2 травня  і про причини загибелі 48 осіб;
- створені майданчики протистояння  російської пропаганді щодо масових заворушень 2 травня 2014 року в Одесі та брехливої версії цих подій під назвою «Одеська Хатинь» та "Odessa massacre neonazism".

Видання книги «Одесса. 2 мая 2014-го. Как это было». Материалы и документы независимого журналистского расследования «Группы 2 мая». Одеса, 2016.
Книга була видана на особисті кошти членів організації та на благодійні пожертви громадян європейських країн: Здіслава Вонсовського, Андрія Рудюка (Польща), Романа Сапіна (Естонія), керівництва Літньої школи уніерситету Хельмута Шмідта (Німеччина), Крістіана Фердинанда Вершютца (Австрія), туроператора «Dreizackreisen Berlin» (Німеччина).

Аудиторський звіт за 2016 р. 


Проект «Створення центру правового моніторингу «Гідність»

Проект профінансований Посольством Королівства Нідерландів в Україні.
Термін виконання проекту: 01.09.2016 – 01.09.2018
Загальний бюджет проекту: 1087900 грн.


В рамках цього проекту Центр правового моніторингу «Гідність» веде судовий моніторинг резонансних кримінальних справ, звіти та репортажі з залів судових засідань опубліковані на сайті  http://gidnist.org.ua/    і каналі ютуб https://www.youtube.com/channel/UCTxU7Y5BYgdpJrpNljO7fIg?view_as=subscriber
Резонансні справи, які відвідують спостерігачи Центру правового моніторинга «Гідність»:
Справа 2 травня http://gidnist.org.ua/tag/sprava-2-travnya/
Справа екс-керівника одеської міліції Петра Луцюка, який 02.05.2014 р. не ввів в дію план «Хвиля»
Справа співробітників ДСНС в Одеській області В.Губая, Ю Швиденко та С. Коевої, які завчасно не відправили пожежні машини  на ліквідацію пожежі в Будинку профспілок 02.05.2014 р. http://gidnist.org.ua/tag/sprava-dsns/
Лощинівська трагедія (вбивство 8-річної дівчинці в с. Лощинівка Ізмаїльского району Одеської області 26.08.2016 р., погроми та виселення ромської громади села, що сталі наслідком цього злочину) http://gidnist.org.ua/tag/loshhinivska-tragediya/
Справа організованої злочинної групи «ломбард МІАР» (20 підсудних обвинувачуються в шахрайстві с квартирами одеситів) http://gidnist.org.ua/tag/lombard-miar/
В поле зору спостерігачів Центру потрапили також справи, пов'язані з пожежею в дитячому таборі "Вікторія" http://gidnist.org.ua/tag/pozhezha-v-viktori%d1%97/
 скасуванням рішення міської ради по зонування територій м. Одеси http://gidnist.org.ua/tag/zoning/
 справа, пов'язана із захистом території Одеського горсаду від висотної забудови  http://gidnist.org.ua/tag/zaxist-misksadu/
Всі ці справи так чи інакше пов'язані з незаконними рішеннями Одеської міської ради.


Немає коментарів:

Опублікувати коментар